Pytanie 1 Prosimy o potwierdzenie, czy w załączonym przedmiarze robót ilości dotyczą tylko i wyłącznie części którą przyszły wykonawca ma wykonać, czy jednak są to ilości przedmiarowe w całości z firmą „Jantar”? Odpowiedź: Przedmiar/kosztorys ofertowy zawiera pozycje w ilościach do wykonania przez Wykonawcę robót budowlanych związanego z częścią Miasta Gliwice.
Pytanie 2 Ze względu na brak numeracji KNR w przedmiarze robót prosimy o usunięcie zapisu w umowie §1 Przedmiot umowy ppkt. 6 mówiącego o przedłożeniu kosztorysu szczegółowego do umowy. Odpowiedź: Zamawiający wprowadza modyfikację w zapisie §1 ust. 6, który otrzymuje brzmienie: Integralną część umowy stanowi kosztorys ofertowy opracowany przez Wykonawcę – załącznik nr 4 do umowy.
Pytanie 3 Dotyczy poz. 1 przedmiaru drogowego dział I „Wymagania ogólne” oraz poz. 1 przedmiaru drogowego dział XVIII „Inne koszty”. Prosimy o weryfikację tych pozycji, czy dane pozycje nie dublują się. Odpowiedź: Przedmiotowe pozycje zostały zdublowane – wykreślona zostaje pozycja z działu Drogi pkt. XVIII Inne koszty ppkt. 1 (nie podlega ona sumowaniu). Skorygowany przedmiar został umieszczony na stronie.
Pytanie 4: Prosimy o informację kto będzie odpowiadał za skoordynowanie prac pomiędzy przyszłym wykonawcą, a inwestorem prywatnym, w tym przypadku firmą „Jantar”. Odpowiedź: Za koordynację prac odpowiadał będzie Zarząd Dróg Miejskich.
Pytanie 5: Prosimy o weryfikację rozbieżności w ilości znaków drogowych pomiędzy przedmiarem robót a dokumentacją projektową. Odpowiedź Znaki pionowe projektowane (w zakresie po stronie miasta) - 33 szt. - w tym: - 2 nowe średnie (poz. 4 TERu) - oznaczone na rysunku jako "proj." - 13 nowych małych (poz. 5. TERu) - oznaczone na rysunku jako "proj." - 10 nowych mini (poz. 6. TERu) - oznaczone na rysunku jako "proj." - 8 starych do przewieszenia w nowych lokalizacjach (poz. 7. TERu) - oznaczone na rysunku jako "przen." Znaki pionowe projektowane (w zakresie po stronie "Jantar") - 12 szt. - nie ma ich w TERze.
Pytanie 6 Dotyczy poz. 2 dział I „Wymagania ogólne” przedmiaru dróg oraz poz. 1 dział „Dodatki” przedmiaru oświetlenie. Czy dane pozycje nie dublują się? Odpowiedź: Pozycje dublują się. Wykreślona zostaje pozycja 1 z działu „Dodatki" przedmiaru oświetlenie – nie podlega ona sumowaniu.
Pytanie 7 Prosimy o informacje czy stabilizacja ma się odbywać na miejscu budowy czy z dowozu z wytwórni? Odpowiedź: Dokumentacja dopuszcza obydwa rozwiązania.
Pytanie 8 Kanał technologiczny do którego się nawiązujemy zbudowany jest ze studni SKR-2 i czterech rur RHDPEp 110/6,3, które są wymagane przez Zarząd Dróg Miejskich w ich ogólnych warunkach budowy kanalizacji, a nie znacznie słabsze rury karbowane, które są w kosztorysie (rury RHDPEk-S, studnieSKO-4). ZDM nigdy nie dopuszczał też rur o mniejszych przekrojach niż 110, a w projekcie odejścia są rurami RHDPEk-S 50mm. Czy te pozycje będą poprawione? Prosimy o potwierdzenie materiałów do budowy KT. Odpowiedź: Projekt kanalizacji kablowej teletechnicznej został uzgodniony przez ZDM. Nie ma materiałowych rozbieżności pomiędzy projektem, a TER-em. Zastosowane w projekcie odejścia, służą do innych celów niż główny ciąg kanału, składającego się z czterech rur - stąd mniejsza średnica rur.
Pytanie 9: Dotyczy wzoru umowy § 1 ust. 3-7. Wykonawca wnosi o wskazanie hierarchii dokumentów, w przypadku wystąpienia rozbieżności we wskazanych dokumentach. Odpowiedź: Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określają: Umowa, Dokumentacja projektowa, Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) oraz Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ). W razie wątpliwości interpretacyjnych obowiązuje kolejność wskazana powyżej. Wszystkie te dokumenty należy traktować jako wzajemnie się objaśniające i uzupełniające. W przypadku stwierdzenia rozbieżności pomiędzy tymi dokumentami Wykonawca jest zobowiązany powiadomić o tym niezwłocznie Zamawiającego, w celu ich wyjaśnienia i rozstrzygnięcia, co do sposobu wykonywania umowy.
Pytanie 10: Dotyczy wzoru umowy § 4 ust. 6. Wykonawca wnosi o skrócenie terminu do 7 dni celem usprawnienia realizacji kontraktu. Odpowiedź: Zamawiający wyraża zgodę na zmianę długości terminu akceptacji dokumentów. Zamawiający określa 7 dniowy termin na zgłoszenie zastrzeżeń do projektu umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane i do projektu jej zmiany lub sprzeciwu do umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane i do jej zmian.